VEĽKOLEPÝ SITŇAN FEST ZA NAMI

V sobotu 20. októbra sa v Estrádnej sále MaKC uskutočnil 4.ročník populárneho festivalu Sitňan fest. Tento ročník sa niesol v duchu osláv 20. narodenín žiarskej punkovej skupiny Sitňan a ich hostí, medzi ktorými nechýbala ani najpopulárnejšia slovenská kapela súčasnosti INE KAFE. Okrem nich vystúpila aj mladá kapelka Známe tváre z Nitry či obľúbená skupiny Sitňanu Grobiáni z Bratislavy. Koncert začal takmer na minútu presne a ponúkol polhodinové vystúpenie skupiny Známe tváre, ktorá si získala divákov veselými pesničkami a dobrým pódiovým prejavom. Program pokračoval skupinou Grobiáni a to sa už diváci dostávali do varu. Grobiáni navyše vyzvali divákov, aby Sitňancom zaspievali Živió čo sa aj podarilo. Sála začala vrieť pred koncertom skupiiny Sitňan. Ten prišiel na rad o 21.30 h Sála zhasla, pódium zmizlo v dyme a objavilla sa projekcia špeciálneho narodeninového loga, ktoré svietilo počas celého koncertu. Nadupaná hodinová šou priniesla najväčšie hity kapely, ale aj novšie piesne. Bol to prierez ich trvorbou a životnou cestou. Diváci spievali, tancovali a skvele sa zabávali. Minútu po 23.00 h prišla na radu kapela, na ktorú čakal hádam každý. Skupina Iné Kafe pritiahla fanúšikov zo širokého okolia. žiadne hviezdne maniére, profesionálny prístup, zodpovednosť, ale aj skvelá nálada u kafákov priniesla výborný koncert a piesne, ktoré s nimi spievala a skandovala celá sála. Dokonca sa poriadna tancovačka strhla aj priamo na pódiu, keď kapela zavolala svojich fanúšikov, aby sa prišli baviť spolu s nimi. Takúto atmosféru môžete v našom meste zažiť už len na City feste. Každý kto bol, si prišiel na svoje. Sitňan fest navštívilo takmer 800 divákov.

Za organizátorov musím povedať, že aj ja, hoci nie som priamo punkovým nadšencom, som si to užil. Bezpochyby to bol jeden z najväčších koncertov, aký naša Estrádna sála zažila. Teším sa, že Žiar má takú kapelu akou je Sitňan. Takže chalani ... Ešte raz veľké gratulujem za celé MsKC, veľké poďakovanie za pomoc a spoluorganizáciu a .... Tešíme sa na 5. ročník Sitňan festu. Janko Kulich, producent MsKC