Dnes je 30.09.2020, meniny má Jarolím.

Vitajte v knižnici prváci !

" Múdry budeš ako sova,

veď to je móda nová.

Vraví mama, vraví syn,

čítanie je in "

Pre prvákov je prvý deň v škole " veľkým " dňom. Aby sa do ich srdiečok navždy zapísal aj prvý deň v knižnici, pripravili sme pre nich Prvácku pasovačku. Na privítanie dostal každý od čarodejnice Eulálie pečiatku na ruku. Spoločne nastúpili na čarovný, lietajúci koberec a cestovali do rozprávkova. Tam na nich čakalo veľa prekvapení a úloh. Princom museli nájsť cestu do správneho kráľovstva, smutnej knižke zasa vrátiť stratené rozprávky. Zábavnou formou sme deťom vysvetlili základné informácie o knižnici a knihách, ale aj to, ako sa má správať správny čitateľ. Potom už na nich čakala slávnostná pasovačka. Po zložení čitateľského sľubu boli rytierskym mečom povýšení do stavu čitateľského a po celý rok si budú môcť knižky požičiavať zadarmo. Na pamiatku každý dostal peknú záložku do prvej požičanej knižky a malú pozornosť.

Všetkým prvákom želáme, aby ich čítanie bavilo.

Pokladňa Mestského kultúrneho centra

Pon - Uto: Zatvorené
Str - Pia: 15,00 - 19,30 h
Sob - Ned: 1 h pred každým premietaním/podujatím

Mestská knižnica

zatvorená do konca augusta 2020

Nájdete nás na Facebook-u