Výstava L.G. Sehnalovej, H. Adama Syčáka a R. Selingerovej

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom v spolupráci s partnerským mestom Svitavy Vás pozýva na unikátnu výstavu

L.G. Sehnalovej, Huga Adama Syčáka a Radis Selingerovej 

7.10.2016 - 20.11.2016

Výstavná sieň MsKC

Ul. SNP 119, ŽIar nad Hronom 

Otvorené: PO - PIA od 8:00 do 20:00 hod. Vstup voľný!

                SO a NE 1 hodinu pred a počas vysielania Kina Hron

Info: A. Kršiaková 0915 727 066

Vernisáž sa uskutoční dňa 7. októbra o 16:00 hod v MsKC/Výstavná sieň.

Lea G. Sehnalová, Hugo Adam Syčák a Radis Selinger sú traja mladí umelci, ktorí budú vo Výstavnej sále MsKC vystavovať svoje maľby, ale aj kresby. Vernisáž bude počas jarmoku, a teda 7. októbra o 16:00 hodine.

Lea G. Sehnalová vo svojich obrazoch kombinuje detailnú kresbu s kleeovsky intuitívnou maľbou. Základom pre pochopenie jej obrazov sú symboly a farby. Buď košato pestré až experimentujúce, alebo naopak veľmi surové. Obrazy vynikajú vlastnou rovnováhou a symbolickou mnohovrstvenosťou. Pre výstavu v našom meste si pripravila abstraktné, miestami až meditatívne obrazy s geometrickými motívmi.

Hugo Adam Syčák si pre expozíciu v našom meste pripravil základ svojej výstavy Sedm hříchu dnešní doby. Tu vytvára nový zoznam hriešnych previnení, ktoré však na rozdiel od biblického zoznamu nevedú do pekla po smrti, ale do neviditeľného pekla už počas života. Vybraných päť hriechov sú Narcizmus, Konzum, Konformizmus, Plytvanie časom a Neschopnosť nadhľadu. 

Radis Selinger: "Keď je jazda vlakom neznesiteľná, musíte zatiahnuť za záchrannú brzdu. To je v mojom prípade pastelka, štetec a tužka. Vo vagóne sa vyhnete revízorovi a vyskočíte z dverí. Za čas sa znovu preberiete sediac na sedadle v drcajúcom kupé. Pozeráte okolo seba a v ruke držíte hotový obraz."

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png