ŽIARSKE LETO (NIELEN) NA NÁMESTÍ

ŽIARSKE LETO (NIELEN) NA NÁMESTÍ

Počas dvoch letných mesiacov je pre milovníkov zábavy, kultúrny a dobrej hudby pripravený bohatý program. Žiarske kultúrne leto sa začalo už v prvý deň letných prázdnin.
Žiarski umelci budú pre divákov hrať priamo na námestí. „Budeme hrať na námestí, ale nie na pódiu, ale pred reštauráciou" potvrdil informácie Janko Kulich, producent Mestského kultúrneho centra. „Ako prvá sa predstaví Banda Americano, ktorá si prizvala hosťa, bluesovú kapelu B. and The Moneymakers z Banskej Bystrice. V rámci žiarskeho leta sa postupne predstavia aj ďalšie domáce kapely a umelci. Svoj priestor tak dostanú Tahsatunga, Lenka Libjaková, ZH Band, Dominika Fričová, ale aj skupina Orbus zo Sv. Júra a Martina Trchová z ČR..
Organizátori Žiarskeho hudobného leta sa však nesústreďujú iba na koncerty na námestí a podporujú aj tradičné akcie mimo mesta. Mestské kultúrne centrum je partnerom festivalu s medzinárodnou účasťou Night of Hard Drinking či tradičného rodinného podujatia Šášovské hradné dni.
Navyše, v závere augusta sa priaznivci punkovej hudby môžu tešiť na ďalší ročník minifestivalu Agátovica v Lutile, kde sa vlastným koncertom predstavia napríklad Agáta, Slobodná Európa, The Fialky či Staré pušky. „Ani tento rok sme nezabudli na obľúbený Bažant Kinematograf so skvelými českými filmami. Postupne si priamo na námestí budete môcť pozrieť Dom, Perfect days, Czech Made Man a Nevinnosť," vymenúva Janko Kulich.
Už teraz vedia, čo bude po lete.
I keď je leto v plnom prúde, Mestské kultúrne centrum už teraz finišuje s jesennou dramaturgiou, ktorej súčasťou je aj netradičný projekt Žiarska umelecká revolúcia. „Vybraným žiarskym umelcom sme zabezpečili hviezdnych hostí, ktorí si spolu s nimi nacvičia spoločné vystúpenie. Ako prvá tak urobí Banda Americano, ktorá spoločný program nacvičí s jazzovou legendou Peťom Lipom. Mysleli sme aj na priaznivcov folklóru a preto ďalšie spojenie bude patriť cimbalovej hudbe FS Hron, ktorá sa v rámci Žiarskeho jarmoku predstaví v programe s husľovým virtuózom Berkym Mrenicom. Tento netradičný projekt vyvrcholí narodeninovým festivalom skupiny Sitňan, ktorá ako svojho hosťa privíta v súčasnosti najpopulárnejšiu slovenskú koncertnú skupinu Iné Kafe. Vstupenky na tento festival kde vystúpia štyri kapely, sú už v predaji a iba počas leta za výnimočnú cenu 5 eur."
Pieseň pre Žiar
„V piatok 13. júla bude cez webovú stránku oficiálne spustená Pieseň pre Žiar, ku ktorej urobil videoklip Peťo Kováč. Live premiéru si však necháme na City fest, kde budú odovzdané aj Zlaté klince."
Viac o pripravovaných koncertoch a podujatiach sa dočítate na webovej stránke www.mskcentrum.sk, kde sú uvedené aj konkrétne termíny.

(li)

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png