Žiarsky chlpáč

V sobotu 30. júna sa v Parku Štefana Moysesa uskutoční jedinečná výstava psov. Súťažnú výstavu Žiarsky chlpáč pripravuje Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom v spolupráci s OZ Strážni anjeli.
Výstava je jedinečná tým, že súťažiť budú môcť všetky druhy psov aj bez papierov preukazujúcich ich totožnosť. Ako nás informovala Martina Vrtáková z OZ Strážni anjeli, výťažok z akcie a dobrovoľnej zbierky bude použitý na pomoc žiarskemu Útulku s karanténnou stanicou. Podujatie sa pre verejnosť začne o 10.00 hod. Okrem samotnej prehliadky psíkov budú pre návštevníkov podujatia pripravené aj sprievodné podujatia, hudobné vystúpenia hostí, rôzne atrakcie ako maľovanie na tvár, balóniky, poradňa veterinárneho lekára a nebudú chýbať ani stánky s občerstvením. „Jednotlivé kategórie sa budú prelínať s prestávkami, ktoré vyplnia speváci. Okrem toho sa v špeciálnej kategórii Naj útulkáč predstaví aj 12 psov zo žiarskeho útulku. Prídu aj majitelia so psíkmi, ktorých si osvojili z nášho útulku, predstaví sa Veronika Olešovská s dogdancingom a amatérsky dogdancing predvedie aj náš ex-útulkáč Čeky. Súčasťou sprievodných podujatí budú aj otázky a odpovede z poradne veterinára," konkretizuje Martina Vrtáková.
Súťažné kategórie: najkrajší predstaviteľ rasy (psy čistokrvné, bez PP), miš maš (krížence), veteráni (pre všetkých psíkov nad 8 rokov), naj junior (psík do jedného roka), psí extrém (naj - ušatejší, okatejší, smiešnejší...), naj dvojica (pár psíkov z jedného plemena). Špeciálnou kategóriou bude Psí kus určená pre psov, ktorí chcú ukázať, čo dokážu.
„Na výstavu pozývame všetkých, ktorí majú radi štvornohých kamarátov. Nevadí, že žiadneho nemáte, stačí prísť aj podporiť súťažiacich. A možno si adoptujete niektorého z chlpáčov, ktorí sú umiestnení v žiarskom útulku," dodáva na záver Martina Vrtáková.
(li)