ŽIARSKY JARMOK: B. MRENICA A HRON

Na jarmoku zahrá Berky Mrenica so žiarskou cimbalovkou
Návštevníci žiarskeho jarmoku sa môžu tešiť na jedinečný koncert, v ktorom sa spoločne predstaví husľový virtuóz Berky Mrenica so žiarskou cimbalovou hudbou FS Hron.
Spolupráca spojiť uznávaného slovenského hudobníka s domácou ľudovou hudbou vznikla ako nápad produkcie Mestského kultúrneho centra. „Naša cimbalová hudba je známa po celom Slovensku a kvalita jej hudobníkov umožňuje takéto spojenie," hovorí Janko Kulich, producent MsKC a dodáva: „V minulosti sa už dokonca na niektorých podujatiach cimbalovka s Berkym Mrenicom stretla. Pre divákov to bude skutočná lahôdka." Berky Mrenica so žiarskou cimbalovkou nacvičí 40-minútový program, s ktorým otvoria jarmok. „Sme radi, že sú v Žiari umelci, ktorí sa kvalitou a umením dokážu zrovnávať s našimi naj osobnosťami. Podobne to bolo aj pri spojení Lipu s Bandou Americano. Poslednou lahôdkou bude účasť Iné Kafe na októbrovom Sitňanfeste," dodáva Janko Kulich.
Koncert sa ponesie v duchu jarmočnej atmosféry
Žiarska cimbalová hudba sa na presnom programe s Berkym Mrenicom nedohodla, ale hudobníci vedia, čo divákovi ponúknu. „Program nebude mať charakter koncertu. Chceme, aby sa niesol v jarmočnej atmosfére," hovorí Ján Droppa z cimbalovky a spresňuje: „Zahráme známe piesne, ktoré si budú môcť návštevníci jarmoku s nami zaspievať. Samozrejme, priestor bude aj na sóla a improvizácie oboch primášov." Unikátne spojenie husľového virtuóza so žiarskou ľudovou hudbou si môžete vychutnať v piatok 12. októbra od 16.00 hod. na Svätokrížskom námestí ako súčasť kultúrneho programu tradičného Žiarskeho jarmoku.
(li)