ŽIARSKY SĽUB PRIATEĽSTVA V KNIHE REKORDOV

Dnes, v sobotu 26. mája, sa na Námestí Matice slovenskej uskutočnil Žiarsky Deň detí spojený so žiarskym dňom zdravia a mestským polmaratónom. Pripravili sme množstvo atrakcií, sprievodných podujatí a bohatý pódiový program. Najprv to bolo rozprávkové dopoludnie pre najmenších, potom sme privítali klubový autobus FC Barcelona, ktorý uchvátil svojou pompéznosťou a luxusom. Zaspomínali sme si na hokej, keď sme si spolu so spevákom Radom Moznichom zaspievali neoficiálnu hokejovú hymnu Nech bože dá. Na pódiu sme dali príležitosť zažiariť novým talentom, ale aj osvedčeným žiarskym menám ako sú Nová komunita, či Associallz dance crew. Čo je však najdôležitejšie, zapísali sme sa do Slovenskej knihy rekordov hromadným Sľubom priateľstva, v ktorom si priateľstvo sľúbilo celkom 189 priateľov. Zapojili sa rodičia, deti, umelci, hasiči, ... každý komu záležalo aby sa Žiar zapísal čo najlepšie. Veríme, že o rok bude priateľov v Žiari oveľa viac. Program zakončili Majstri Slovenska v dych vyrážajúcej bike show. Ďakujeme spoluorganizátorom ... Technickým službám, RÚVZ, hasičom, policajtom, Centru voľného času, Planetáriu M. Hella, Zoo Bojnice a všetkým návštevníkom akcie. To najväčšie poďakovanie patrí organizátorom, ľuďom ktorí akciu zabezpečovali a samozrejme nášmu mestu ... Žiaru nad Hronom. Ďakujeme.