ZLATÉ KLINCE ODOVZDANÉ NA CITY FESTE

Po prvýkrát sme sa rozhodli odovzdať Zlaté klince najúspešnejším žiarskym umelcom na City feste. Rozhodli sme sa tak preto, aby sme naše talenty ukázali čo možno najviac ľuďom a to sa podarilo. Zlaté klince 2012 sme tým najlepším z najlepších odovzdali pred takmer 7 tisíc divákmi, ktorí umelcov ocenili potleskom. Zlatý klinec za Mestské kultprne centrum odovzdala riaditeľka Miška Pribilincová tanečníkovi, ktorého celý Žiar pozná pod prezávkou Bios, za prácu s mládežou a propagáciu hip hop kultúry. Cenu Nadácie ZSNP a Slovalca z rúk zástupcu spoločnosti Slovalco a.s. Rudolfa Knappa prevzal žiarsky filmár, dokumentarista a fotograf Peter Kováč a cenu mesta Žiar nad Hronom si z rúk zástupcu primátora Petra Antala prevzala speváčka Lenka Libjaková, ktorá sa do povedomia širokej verejnosti dostala vďaka účasti v speváckej šou Hlas Československa.