Dnes je 14.07.2020, meniny má Kamil.
Tarja Turunen: RawTour 2019

25.10.2020

MsKC,SNP 119 ZH
SNP 119, Žiar nad Hronom

Tarja Turunen: RawTour 2019

Svetoznáma speváčka sa po rokoch vracia opäť do nášho mesta!

Bol to obrovský šok a poplach, keď v roku 2005 bolo ohlásené, že Tarja bola „prepustená“ zo služieb skupiny Nightwish. Vytvorila charakteristický image kapely a nikto si nevedel predstaviť, čo bude potom na jednej alebo na druhej strane.
Avšak, každému bolo jasné že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná bude dosť životaschopná, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobný štýlom sa bude uberať.
Pretože mala za sebou už nejaké sólové nahrávky a sama bola nielen speváčkou, piánistkou, ale aj autorkou...

Takže v roku 2006 jej vychádza Vianočný album, zatiaľ braný ako „neregulérny“, ale po ňom v roku 2007 riadny debut My WinterStorm u veľkého vydavateľstva a vo viac ako 70 krajinách !
V roku 2019 vychádza album In theRaw a Tarja si ide aj po rokoch to „svoje“ (medzitým to bolo o ďalších 5 albumoch, Live albumoch a kompiláciách) a Tarja si udržuje fanúšikovskú priazeň svojimi rôznorodými aktivitami... štandardnými albumami a koncertami, Vianočnými akciami a účinkovaním aj v televízii či rádiách. Album svojimi vokálnymi výkonmi dokonca ozdobili aj speváci ako TommyKarevik (Kamelot), CristinaScabbia (LacunaCoil) či Björn "Speed" Strid z Soilwork !

Veľmi blízko dátumu vydania albumu In TheRawsa Tarja u nás predstavila na koncerte v Trnave s Evanescence a keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť ! Samozrejme, jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu úplne fantastické a jej vystúpenia  v októbri 2020 budú v plnej dĺžke, takže sa máte na čo tešiť ! Bude to prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu v zostave s takými menami ako DoughWimbish (LivingColour) alebo violončellistaMax Lilja (ex-Apocalyptica), ale aj 2 špeciálnych hostí. Ktoré skupiny to budú, sa dozvieme v priebehu jari 2020.

Koncerty fínskej divy vám prináša agentúra Profievents.r.o. Piešťany

Web:www.profievent.sk
Predpredaj vstupeniek:
Link : https://www.ticketportal.sk/event/Tarja-Turunen-ex-NIGHTWISH-Raw-Tour-Europe-2020
FB:https://www.facebook.com/profieventSlovakia/

Pokladňa Mestského kultúrneho centra